چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸- Wednesday 22 May 2019

ایلنا- بیش از ۱۳۰۰ قلم شیء ارزشمند از قبیل تابلوی نقاشی و مجسمه در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ساماندهی و مستندنگاری شدند.
در این پروژه که از شهریورماه ۱۳۹۷ آغاز شد، آثار تاریخی با همکاری پرسنل موزه پاکسازی، مرمت سطحی، استحکام‌بخشی و ساماندهی می‌شوند و نیز پروژه عکاسی و مستندنگاری این آثار، توسط هیژا رحیمی‌نیا‌ در دست انجام است.
‌هیژا رحیمی‌نیا، متولد ۱۳۶۵ و دانش‌آموخته مقطع کارشناسی رشته عکاسی و کارشناسی‌ارشد پژوهش هنر با گرایش عکاسی از دانشگاه هنر اصفهان است که برپایی نمایشگاه‌های متعددی را در داخل و خارج از کشور در کارنامه خود دارد. این پروژه برای سه هزار قلم شی‌ء تاریخی موجود در گالری‌ها و مخازن موزه هنرهای زیبا اجرا خواهد شد.
موزه هنرهای زیبا، یکی از زیباترین موزه‌های مجموعه سعدآباد است که آثار هنری ارزشمند، مجسمه‌ها و تابلوهای نفیس نقاشی را در خود جای داده است.
این موزه که ساختمان آن پیش از انقلاب دفتر وزارت دربار بود، در سه طبقه: طبقه همکف (بخش نمایشگاهی موزه و گالری نمایش آثار هنرمندان معاصر ایرانی)، طبقه اول (گالری آثار نقاشان اروپایی قرن نوزدهم و بیستم میلادی در سبک‌های رئالیسم و ناتورالیسم، مدرن، فوویسم، سوررئالسم و امپرسیونیسم و مجسمه‌های برنزی و مرمرین)‌ و طبقه دوم (ویژه نمایش آثار ایرانی متعلق به دوران صفوی، افشار، زند و قاجار)‌ همه روزه به جز تعطیلات سوگواری پذیرای علاقه‌مندان به هنر و فرهنگ است.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *