چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸- Wednesday 22 May 2019

ایلنا- وضعیت بحرانی اقتصاد شرایطی را برای تولیدکنندگان به وجود آورد که در حوزه کفش دست‌دوز، ۴۰ درصد واحدها در سال گذشته تعطیل شدند و ۶۰ درصد باقی مانده نیز با نصف ظرفیت کار می‌کنند. بر همین اساس رییس اتحادیه کفاشان دست‌دوز استان تهران در خصوص وضعیت فروشندگان و تولیدکنندگان کفش دست‌دوز در استان تهران گفت: سال ۹۷ سال بسیار سختی برای فعالان این حوزه بود به طوری که به دنبال مشکلات تامین مواد اولیه، عملا تولید کاهش پیدا کرد.
رسول شجری ادامه داد: البته با توجه به دپوی قبلی و اشباع بازار هیچ مشکلی در تامین کالا به خصوص در ایام خرید عید به وجود نیامد. اما نکته تامل‌برانگیز کاهش قدرت خرید مردم بود‌ به طوری که با توجه به کاهش تولید اما باز هم شاهد اشباع بازار از کفش هستیم. همچنین نسبت به سال گذشته فروش‌ ما ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته این در حالی است که کفش دست‌دوز به طور میانگین نسبت به سال گذشته ۴۰ تا ۶۰ درصد گران‌تر شده است. شجری درخصوص وضعیت واردات گفت: واردات کفش به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده زیرا با افزایش قیمت ارز دیگر توجیهی برای حضور برندهای خارجی کفش نداریم.
وی با انتقاد از سیاستگذاری‌های وزارت صنعت درخصوص تولید کفش گفت: آقایان در دو سالی که تحریم‌ها لغو شده بود، به جای آنکه به برندهای خارجی و شرکت‌های ترکیه‌ای مجوز دهند، باید واحدهای تولیدی خودمان را بازسازی می‌کردند تا اکنون بتوانیم به بازارهایی مانند عراق و افغانستان صادرات مناسب داشته باشیم.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *