چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸- Wednesday 22 May 2019

کارلوس کی‌روش با حمله‌ای تند به مهدی تاج تایید کرد که از فدراسیون فوتبال ایران به فیفا شکایت کرده است‌. او گفت که شخص تاج باعث شده این شکایت را علیه فدراسیون ایران در بخش حقوقی فیفا باز کند‌.
کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا با تایید شکایت رسمی از ایران به فیفا بابت مطالباتش با حمله به مهدی تاج تاکید کرد که او و مسوولان فدراسیون مجبورش کرده‌اند از ایران به فیفا شکایت کند‌.
کی‌روش در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه: «بعد از جدایی شما از تیم ملی بحث‌های زیادی درباره قرارداد و پولی که قرار بود به حساب شما واریز شود به وجود آمد و گفته شد شما از ایران به فیفا شکایت کرده‌اید‌. آقای تاج نیز در اظهارنظری گفته چهار ماه پیش ۹۰۰ هزار دلار به حساب AFC ریخته شده تا به حساب شما واریز شود‌. نظرتان در این باره چیست؟ آیا به فیفا شکایت کرده‌اید» گفت: بله‌! با نهایت تاسف، آقای تاج رییس فدراسیون فوتبال ایران مرا مجبور کرد تا پرونده شکایت از این فدراسیون را در بخش حقوقی فیفا باز کنم و از فدراسیون ایران شکایت کنم‌.
او ادامه داد: از این تصمیم خیلی تاسف می‌خورم چرا که بعد از هشت سال حضور و تعهدی که در تیم ملی ایران برای شادی و رضایت مردم و شناخته شدن در عرصه جهانی فوتبال داشتم، مجبور شدم شکایت کنم‌. این شکایت به خاطر و نتیجه این مواردی بود که در زیر می‌آید:
– به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران احترامی برای حرف‌هایش قائل نبود و پشت حرف‌ها و افتخاراتی که کسب شد خود را پنهان کرد‌. در واقع آقای تاج یکی از اصلی‌ترین قول‌های خودش را که به ما وعده داده بود، زیر پا گذاشت و آن قول این بود که او از بودجه فیفا برای جام جهانی برای دلایل دیگری جز تیم ملی، آمادگی برای جام ملت‌های آسیا و حمایت‌های مالی از مربیان و بازیکنان استفاده نخواهد کرد‌. متاسفانه او خلاف این وعده عمل کرد‌.
– به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران نتوانست تعهدات و گفته‌های خود را به نایب‌رییس، دکتر اسلامیان، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم و بازیکنان تیم ملی عملی کند، اعتماد و اعتبار خود را از دست داد‌.
– به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران ضمانت‌ها و وعده‌هایی که به همه داد را زیر پا گذاشت و برنامه‌ها و اهداف تیم ملی فوتبال ایران را خدشه‌دار کرد و باعث شد تیم ملی فوتبال ایران گروگان اهداف تیم ملی فوتبال قطر شود‌. این شرایط خجالت‌آور هیچ‌وقت در طول هشت سال حضور من در تیم ملی ایران رخ نداده بود‌.
– به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران کاملا مسوول این شرایط و اتفاقات است که بودجه جام جهانی فیفا را برخلاف آن چیزی که گفته بود اجرایی و عملی کرد‌.
– به خاطر این حقیقت که متاسفانه وقتی آقای تاج بعدها تلاش کرد تا از بودجه‌ای که فیفا به باشگاه‌ها برای حضور در جام جهانی پرداخت می‌کند، استفاده دیگری کند، فیفا متوجه شد و وارد عمل شد و با اعلام پیامدهای سخت برای بازیکنان و سرمربیان ایران، از این عمل ممانعت به عمل آورد‌.
– به خاطر این حقیقت که آقای تاج بعد از ۹ ماه عمل نکردن به وعده‌ها و تعهدات قراردادی‌اش، کاملا با بی‌احترامی رفتار کرد و فاصله گرفت‌. در طول سه ماه به تیم ملی بی‌توجه بود و یک راه حل برای جبران و برآورده کردن مسوولیت‌هایش انجام نداد و مرا در یک شرایط بی‌احترامانه و غیرقابل قبول مجازات کرد و به من آسیب رساند‌.
– به خاطر این حقیقت که آقای تاج، رییس فدراسیون فوتبال ایران تلاش می‌کند مسوولیت‌هایش را پشت بهانه‌های تحریم و شرایط سخت اقتصادی کشور پنهان کند‌. او به خوبی می‌داند که این شرایط ارتباطی با این سناریو ندارد بلکه این مشکل دقیقا و منحصرا از طرف خود او ایجاد شده و او نتوانست احترامی برای حرف‌ها و مستنداتش داشته باشد‌.
واکنش فدراسیون فوتبال
این در حالی است که صفی‌الله فغان‌پور، مسوول امور حقوقی فدراسیون فوتبال در واکنش به مصاحبه کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی مبنی بر شکایت از فدراسیون فوتبال ایران توضیح داد: اگر آقای کی‌روش شکایتی از فدراسیون کرده باشد مشکلی برای فدراسیون و فوتبال ایران به وجود نمی‌آید زیرا ما حواله پول باقی مانده قرارداد کی‌روش را در اختیار AFC قرار داده‌ایم‌. وی ادامه داد: البته چنین شکایتی به فدراسیون فوتبال ابلاغ نشده و به دست ما نرسیده است‌. با این حال تنها مشکل بین فدراسیون برای پرداخت پول کی‌روش انتقال آن است که ما هم حواله این پول را در اختیارAFC قرار دادیم تا فیفا در صورت رسیدگی به شکایت مطرح‌شده از سوی کی‌روش، این پول را به حساب او واریز کند‌. فغان‌پور همچنین درباره ادعاهای کارلوس کی‌روش عنوان کرد: مشروح موارد مربوط به پرداخت مطالبات کی‌روش، دو شب گذشته توسط ریاست فدراسیون فوتبال تشریح شد‌. همان طور که بارها و بارها در این باره اطلاع‌رسانی شده، فدراسیون فوتبال به صورت کامل به مسوولیت‌های خود در قبال کادر فنی سابق تیم ملی متعهد بوده است‌. در بحث قرارداد نامبرده با فدراسیون پس از جام جهانی هم فرآیند پرداخت پول این مربی به انجام رسید و ۹۰۰ هزار دلار از مطالبات فدراسیون فوتبال از کنفدراسیون فوتبال آسیا به این موضوع اختصاص داده شد‌. جلسات فشرده رییس فدراسیون فوتبال در مالزی هم دقیقا برای طی مراحل انتقال این پول بود که به برگزاری جلسات متعدد با سفیر محترم ایران، مدیران ارشد کنفدراسیون و‌.‌.‌. اختصاص داشت‌. وی افزود: متاسفانه این فرد بی‌توجه به تلاش‌های صادقانه فدراسیون فوتبال، اظهارات عاری از واقعیت همراه با تهمت را در چند نوبت ایراد کرده که مراتب جهت پیگیری و شکایت به همراه موارد مطروحه و مستندات موجود در کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره وی از طریق کمیته حقوقی و اخلاق فدراسیون فوتبال به کمیته اخلاق فیفا ارسال خواهد شد‌. بدون شک، در صورتی که شکایتی از فیفا به فدراسیون فوتبال واصل شود پاسخگویی کامل انجام می‌شود‌. امیدوارم نامبرده هم پاسخگوی شکایت کمیته اخلاق و حقوقی فدراسیون فوتبال باشد‌.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *