دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸- Monday 20 May 2019

ترکیب‌های چند‌نفره در هنر موسیقی ایرانی زیاد به چشم می‌خورند. یکی از ترکیب‌های طلایی که سال‌ها همکاری، دوستی و سلوک هنری داشته‌اند، حسن کسائی و جلیل شهناز هستند. آلبوم گذرگاه نسیم یکی از اجراهای درخشان این دو عزیز را به همراه تنبک جهانگیر بهشتی در خود جای داده است. این اجرا در سال ۱۳۵۶ بر مزار حضرت حافظ و در فضای باز اجرا شده است. در قسمت دوم کمی کوتاه‌تر و متاخرتر از بخش اول است. استاد کسائی با همراهی تنبک محمدعلی کیانی‌نژاد شاگرد بزرگش نواخته است.
وقتی نیستیم
آلبوم وقتی نیستیم یک مجموعه سه قسمتی است برای یادبود استاد بزرگ موسیقی ایرانی و مکتب اصفهان حسن کسائی. بی‌شک درجه هنری این استاد بزرگ بر کسی پوشیده نیست و جایگاه نی ایرانی بدون کسائی قابل تصور. در این مجموعه هنرمندان موسیقی ایرانی به یاد این استاد بزرگ نواخته‌اند و صحبت‌هایی درباره این هنرمند ارجمند نیز آورده شده. در نهایت مجموعه‌ای ارزشمند از تکنوازی‌های پراحساس تعدادی از اساتید موسیقی ایرانی پیش روی شماست.
شیداتر از عارف
آلبوم شیداتر از عارف بازخوانی‌های تعدادی از آثار ماندگار موسیقی ایرانی است؛ آثاری که توسط عارف قزوینی و علی‌اکبر شیدا دو هنرمند بزرگ اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی ساخته شده‌اند. خواننده این مجموعه امیرمحمد تفتی بوده و تنظیم و ارکستراسیون آن توسط اسماعیل واثقی انجام شده است. کارهای عارف و شیدا معمولا با آنسامبل ایرانی شنیده شده‌اند؛ اما این‌بار با ارکستر بزرگ آنها را می‌شنویم و گویی

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *