دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸- Monday 20 May 2019

پیشنهاد کنسرت رایگان ابتدا از طرف همایون شجریان مطرح شد. پیشنهادی که با استقبال مردم و همچنین مسوولان وزارت ارشاد و شهرداری قرار گرفت. اما وقتی پای برگزاری به میان آمد همه جا زدند. همایون شجریان این خواسته را بعد از لغو کنسرت نمایش «سی» به دلیل وضعیت بد اقتصادی مردم ارائه داده بود. همزمان با پیشنهاد شجریان، چند تن از خوانندگان سنتی و پاپ هم برای برگزاری چنین کنسرتی اعلام آمادگی کردند. از جمله محمد معتمدی.
بر همین اساس کنسرت «هنر برای همه» محمد معتمدی از چهارم فروردین در پردیس تئاتر تهران واقع در خاوران برگزار خواهد شد.بهای بلیت‌های این کنسرت در همه ردیف‌ها ۲۵ هزار تومان تعیین شده و بلیت‌فروشی آن از ظهر شنبه ۲۵ اسفند آغاز می‌شود. محمد معتمدی که خبر فوق را شب گذشته در فضای مجازی اعلام کرد، پیشتر درباره کنسرت ارزان بیان کرده است: اجرای این طرح از آنجایی به ذهنم رسید که در سال‌های اخیر همیشه شاهد این موضوع بوده‌ام که بخش زیادی از جامعه و مردم علاقه زیادی به دیدن کنسرت دارند، اما متاسفانه فقدان توان مالی اغلب مردم آن هم در شرایط اقتصادی فعلی اجازه نمی‌دهد که آنها شرایطی برای تماشای کنسرت‌های با کیفیت باشند.
او ادامه داده است: شما حساب کنید اگر یک خانوار پنج نفره بخواهند کنسرت ببینند. سرپرست خانوار مجبور است دستمزد ماهانه خود را به طور کامل برای خرید بلیت کنسرت صرف کند که این واقعا برای یک سرپرست خانوار عملی و عقلانی نیست به همین جهت ما فکر کردیم چه کاری می‌توان در این زمینه انجام داد.این خواننده اضافه کرده است: در ماه‌های اخیر طرحی به ذهنم رسیده بود که بتوانم در قالب حوزه‌های تئاتر و موسیقی آن را به مرحله اجرا برسانم، این بود که ایده اجرایی «هنر برای همه» را طراحی و آن را با مسوولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در میان گذاشتم. در این حوزه هم جلساتی برگزار شد و این موضوعات مطرح شد که بتوانیم در قالب این طرح جامع از موقعیت مکانی و امکانات تالارهای خوب به ویژه در جنوب تهران که بلااستفاده یا کم استفاده هستند، بهره‌های بیشتری برده و در آنجا فضایی را فراهم کنیم که با مشارکت هنرمندان و اسپانسرها کنسرت‌هایی با بلیت ارزان‌قیمت را برگزار کنیم که خانواده‌ها بتوانند از اجراهای زنده نیز استفاده کنند.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *