چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸- Wednesday 22 May 2019

مدیرمسئول محترم روزنامه «جهان‌صنعت»
با سلام و احترام
ضمن تشکر از حساسیت و دغدغه‌مندی آن روزنامه نسبت به مقوله فقر، در پاسخ به مطلب مندرج در این روزنامه مورخ ۲۰/۱۲/۹۷ در صفحات اول و هفتم با عنوان «همه‌گیر شدن فقر، حضور بی‌حاصل شریعتمداری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» توضیحات معاونت رفاه اجتماعی این وزارتخانه در این خصوص ارسال می‌شود؛ مقتضی است برابر قانون مطبوعات نسبت به درج پاسخ این وزارتخانه در صفحه اول با همان تیتر اقدام فرمایید.
۱-۱- در خصوص ادعای همه‌گیر شدن فقر توجه به نکات ذیل ضروریست: بیان این مساله که فقر همه‌گیر شده است باید مستند به شاخص‌های معین و بررسی‌های علمی باشد.
۱-۲- از سوی دیگر در صورت کاهش یا افزایش فقر نمی‌توان آن را فقط به عملکرد یک وزارتخانه تقلیل داد؛ بین متخصصین و صاحبنظران حوزه فقر این اجماع وجود دارد که کاهش یا افزایش هرگونه از ابعاد و شاخص‌های فقر، به مجموعه‌ای از شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و همچنین به عملکرد مجموعه‌ای از عوامل و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط می‌باشد. مضافا بر اینکه در خصوص تعیین شاخص‌های مرتبط با فقر و یا رفاه نظرات متعددی وجود دارد که استناد به هر یک از آنها نیازمند بحث‌های کارشناسی است.
۲- بر خلاف آنچه که در گزارش آن روزنامه درج شده است، در شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی نماینده انجمن معلولین حضور داشته است. در آن جلسه موضوع اجرای قانون حمایت از معولان مطرح گردید و از همین‌رو از «سهیل معینی مدیرعامل انجمن باور و مدیرعامل شبکه تشکل‌های نابینایان چاووش» به عنوان یکی از انجمن‌های حمایت از معلولین دعوت به عمل آمد.
۳- همچنین سه موضوع دیگر در شورای‌عالی مذکور مطرح شد:
– پیش‌نویس ضوابط سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی
– ارزیابی سیاست تخصیص ارز دولتی به مواد خوراکی
– جبران هزینه حق بیمه روستاییان و عشایر برای مناطقی که دچار خشکسالی، زلزله و حوادث غیرمترقبه شده‌اند.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *