دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸- Monday 20 May 2019

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی تاکید کرد: روابط امروز ایران با عراق ثمره مقاومت و هم‌پیمانی راهبردی و اینستکس اروپایی‌‌ها مثالی از جوی باریک و کم‌‌ثمر است.
امیر دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری در شورای‌عالی امنیت ملی جنگ اقتصادی و روانی دشمن را که با شدت و گستردگی بی‌‌سابقه‌‌ای در جریان است، ابزاری برای دلسرد کردن جامعه از تداوم مقاومت و پذیرش مسیر تسلیم و ذلت برشمرد و تصریح کرد: پیروزی بدون مقاومت و تلاش حاصل نمی‌‌‌شود و با برنامه‌‌ریزی‌‌های صورت گرفته و تفکر انقلابی سال ۹۸ را سال مایوس‌‌سازی دشمن قرار می‌‌دهیم.
شمخانی سال آینده را سال پیروزی‌‌‌های جدید در داخل برای حل مشکلات مردم و در منطقه برای تقویت و توسعه پیروزی محور مقاومت و آغازی مقتدرانه برای گام دوم انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: مقابله با بی‌‌ثبات‌‌‌سازان و مخالفان استقلال کشور موجب شکوفایی ظرفیت‌‌‌ها و استعدادها می‌‌شود و این دریای بی‌‌کران به طور قطع جوی باریک وابسته شدن به قدرت‌‌‌ها و چشم امید داشتن به دشمن را درمی‌‌نوردد.
وی با اشاره به افق بلند انقلاب اسلامی که اکتفا‌ به حداقل‌ها در آن جایی ندارد، ابراز داشت: روابط امروز ایران با عراق ثمره مقاومت و هم‌پیمانی راهبردی و اینستکس اروپایی‌‌ها مثالی از جوی باریک و کم‌‌ثمر است. دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با تبیین شرایط امروز منطقه و مواجه شدن رژیم صهیونیستی با ناکامی‌‌‌های مستمر ابراز داشت: رژیمی که به دنبال تسلط از نیل تا فرات بود، امروز در مرزهای بی‌‌‌اعتبار خودش محصور شده و سردمداران آن از ترس موشک‌های مقاومت خواب آرام ندارند. نماینده مقام معظم رهبری در شورای‌عالی امنیت ملی افزود: تمامی تحرکات بیگانگان و برخی کشورهای شرور در منطقه غرب آسیا به ویژه اقدامات غیرعادی برخی کشورهای منطقه که سابقه سیاه آنها در حمایت از جریان‌های تروریستی اثبات شده است را تحت رصد دائمی داریم. شمخانی هشدار داد: برخی کشورهای منطقه با صرف دلارهای نفتی اجرای پروژه‌‌های مشکوک هسته‌‌ای را در دستورکار قرار داده‌‌اند که این اقدامات می‌‌‌تواند منطقه بلکه جهان را با خطر و بحرانی بدتر از خطر تروریست‌‌های تکفیری و داعش مواجه کند.
اما آخرین وضعیت امنیتی منطقه شمال غرب کشور در جلسه‌ای با حضور نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‌عالی امنیت ملی و فرماندهان نیروهای مسلح منطقه شمال غرب مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه امیر دریابان علی شمخانی پس از استماع گزارش، سردار سرتیپ محمد خاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه و دیگر فرماندهان منطقه گفت: در طول دو سال گذشته گروهک‌های ضدانقلاب که از سوی برخی کشورهای منطقه‌‌ای و فرامنطقه‌‌ای حمایت و پشتیبانی می‌‌‌شوند، تلاش وافری برای ناامن کردن مرزهای شمال غرب کشور داشتند که با هوشیاری و شدت عمل نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی ناکام ماندند. وی ادامه داد: ایجاد و توسعه پایگاه‌های نظامی از سوی کشورهای فرامنطقه‌‌ای را در نزدیکی مرزهایمان به دقت زیر نظر داریم.دبیر شورای‌عالی امنیت ملی افزود: هرگونه تلاش برای ناامن‌‌سازی مرزهای ایران از سوی هر گروه یا کشوری با اقدامات پیش‌دستانه و تهاجمی شدید همراه خواهد بود.
شمخانی اضافه کرد: اجازه نخواهیم داد سردمداران بی‌‌ثبات‌‌سازی و مزدورانشان امنیت مردم و ثبات منطقه را مخدوش کنند.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *