جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸-Friday 12 April 2019

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص مصوبات هیات وزیران برای ترخیص خودروهای موجود در گمرک گفت: این مصوبات برای واردات خودروهای جدید نیست.
به گزارش وزارت صنعت، سید‌مهدی نیازی در خصوص مصوبات هیات وزیران برای ترخیص خودروهای موجود در گمرک اظهار کرد: مصوبه ترخیص این خودروها توسط هیات وزیران در تاریخ ۱۶ دی‌ماه ۱۳۹۷ ابلاغ شد. این مصوبه در تاریخ ۲۷ دی‌ماه اصلاح شد و در این اصلاحیه تاریخ قبض انبارها به ۱۶ مرداد تغییر کرد. در بند ۷ مصوبه هیات وزیران، ابلاغ این مصوبه به وزیر صنعت، معدن و تجارت واگذار شد و دستور‌العمل در تاریخ ۹ بهمن از طریق ایشان ابلاغ و در رسانه‌ها نیز منعکس شد.وی با بیان اینکه حدود ۱۰ روز است بر اساس این دستورالعمل و مصوبه دولت، عملیات ثبت‌سفارش برای خودروهای موجود در گمرک اجرایی شده است، گفت: این مصوبه برای واردات جدید خودروهای جدید نیست و صرفا برای خودروهایی است که دارای قبض انبار بوده و موجود در گمرک هستند. بنابراین تغییری در سیاست‌ها ایجاد نشده و مصوبه‌ای برای واردات خودرو نداریم.
مدیر‌کل دفتر مقررات، صادرات و واردات از نکات پیش‌بینی شده در این دستورالعمل را اصالت قبض انبارها شمرد و افزود: تایید اصالت قبض انبارها با گمرک و اعلام منشأ ارز توسط وارد‌کنندگان در بانک مرکزی انجام می‌شود. سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هم در خصوص خدمات پس از فروش و نمایندگی این خودروها بررسی و اقدام می‌کند و برای ترخیص خودروها مجوز و تاییدیه می‌دهند و در نهایت این خودروها زیر‌نظر سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به خریداران خودرو با ضوابط این سازمان تحویل می‌شود.نیازی خاطرنشان کرد: این دستورالعمل از طریق شبکه‌های اجتماعی، پرتال وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت در اختیار عموم قرار گرفته است.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *