یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸-Sunday 21 April 2019

ایرنا- واردات کالاهای دارای اولویت بدون رعایت سقف واردات و نیز سابقه واردکننده، برای صادرکنندگان مجاز است.‌ سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: براساس موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت و با توجه به صورتجلسه کمیته بازرگانی ستاد تنظیم بازار که یازدهم بهمن جاری ابلاغ شد، انجام واردات در مقابل صادرات در سامانه‌های جامع تجارت و نیما امکان‌پذیر است.
محمدرضا مودودی ضمن یادآوری درخواست بخش صادراتی کشور برای رفع تعهدات ارزی خود، افزود: وی اضافه کرد: صادرکنندگانی که می‌خواهند از ارز صادراتی خود برای رفع تعهد ارزی اقدام به ثبت‌سفارش و واردات کنند، می‌توانند به تشخیص رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه، نسبت به واردات کالاهای دارای اولویت بدون رعایت سقف ارزشی اقدام کنند. سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران برای صادرکنندگان، پیشینه وارداتی را ضروری ندانست و گفت: ثبت‌سفارش‌هایی که کالا در گمرکات موجود و ارز آنها تامین شده است، با رعایت سقف و سابقه واردات ضروری نیست.
وی تصریح کرد: سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها موظفند در کوتاه‌ترین زمان با اجرای این ضابطه نسبت به تعیین‌تکلیف پرونده‌های موجود در سازمان مربوطه اقدام کنند. مودودی اضافه کرد: دفتر مقررات صادرات و واردات و مرکز توسعه تجارت الکترونیک نیز می‌توانند با استفاده از داده‌ها و اطلاعات قبض انبار و بارنامه، انجام سیستمی این فرآیند را امکان‌پذیر و عملیاتی کنند.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *