جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸-Friday 12 April 2019

رییس سازمان بهزیستی کشور در نشستی با تشکل‌ها، موسسات و مراکز غیردولتی بهزیستی کردستان گفت: از ۸۰۰ هزار نفر معلولانی که دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هستند، تنها ۴۰ هزار نفر معادل ۵ درصد مستمری حداقل حقوق دریافت می‌کنند. در حالی که باید به آنها مستمری کامل پرداخت می‌شد. در واقع تلاش ما رساندن این میزان به ۱۰ درصد است.
به گزارش خبرگزاری‌ها، وحید قبادی دانا ضمن پاسخ به تمامی خواسته‌های نمایندگان مددجویان و حاضران در نشست، با اشاره به تلاش برای اجرا کردن قانون جامع بهزیستی گفت: گر چه در دولت تدبیر و امید مستمری‌ها سه برابر شد و مستمری‌بگیران پشت نوبت هم موفق به دریافت آن شدند، اما با توجه به تورم و کاهش ارزش پول مبلغ ناچیزی است.
قبادی دانا با اشاره به اینکه ۲۵ هزار نفر در کشور حق پرستاری دریافت می‌کنند، گفت: برای افزایش آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم، اما این افزایش ۶۸۴ میلیارد تومان بار مالی برای کشور دارد.
او در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر ١٧٨ هزار معلول سرپرست خانوار در کشور داریم که به اندازه یک نفر مستمری می‌گیرند و برای افزایش میزان دریافتی یارانه‌های این افراد اقداماتی انجام شده که امید می‌رود به زودی محقق شود.
لازم به ذکر است در قانون بودجه سال ٩٨ میزان ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات به حوزه معلولان اختصاص یافته که باید استان‌های مختلف از جمله کردستان برای جذب آن تلاش کنند.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *