چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸-Wednesday 24 April 2019

مرکز ساماندهی و نگهداری کودکان کار در بندرعباس با ارائه خدمات روان‌شناختی، حقوقی و تربیتی به کودکان و خانواده‌های آنان راه‌اندازی شد.
به گزارش خبرگزاری‌ها، رضا جعفری، رییس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در آیین افتتاح نخستین مرکز کودکان خیابانی در بندرعباس گفت: این سازمان قصد دارد با برنامه‌ریزی‌های متعدد ساعت کار این کودکان را کاهش دهد.
جعفری اظهار کرد: اکنون ۳۱ مرکز شبانه‌روزی نگهداری از کودکان خیابانی و ۵۱ مرکز روزانه حمایتی آموزشی در کشور فعالیت دارند.
او بیان کرد: ۹۵ درصد کودکان خیابانی دارای خانواده هستند که حضور آنها در خیابان آسیب‌های اجتماعی و کودک‌آزاری را به همراه دارد و بررسی‌ها نشان می‌‌دهد تعداد قابل‌توجهی از این کودکان مورد خشونت‌های کلامی یا تحقیر قرار می‌‌گیرند که نیازمند توانمندسازی خانواده‌هاست. این مقام مسوول بیان کرد: مراکز شبانه‌روزی حمایت از کودکان خیابانی خدمات آموزشی، پزشکی، تحصیلی، حقوقی و مالی را ارائه می‌‌کنند. همچنین مدیرکل بهزیستی هرمزگان در این مراسم گفت: برای راه‌اندازی این مرکز یک میلیارد ریال از اعتبارات داخلی بهزیستی هرمزگان هزینه شده است. رنجبر عنوان کرد: کودکان کار ۲۰ روز در این مرکز نگهداری می‌‌شوند و در این مدت کارشناسان بهزیستی خانواده‌های آنان را شناسایی و برای بازگشت کودکان، خانواده‌های آنان را مورد حمایت مالی و معیشتی بهزیستی قرار می‌‌دهند.
او با اشاره به اینکه هرمزگان اکنون چهار مرکز شبه‌خانواده دارد که در بندرعباس واقع است، اظهار کرد: اگر خانواده‌ای شرایط مناسب نگهداری فرزند خود را نداشته باشد، کودکان به مراکز شبه‌خانواده منتقل می‌‌شوند و تا توانمند شدن آنها در این مراکز می‌‌مانند.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *