یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸-Sunday 21 April 2019

پاری‌سن‌ژرمن سالانه هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۵ میلیون یورو را صرف امور نقل‌و‌انتقالاتی می‌کند و متحمل دستمزدهای گزافی می‌شود، اما…
ناصر الخلایفی بابت هزینه‌هایی که در چند سال اخیر کرده است، سخت زیر فشار انتقادات بزرگان اروپا قرار گرفته است! چرا که آنها به شکلی کاملا نامعقول سطح هزینه‌ها و سقف نقل‌و‌انتقالات فوتبال اروپا را ارتقا‌ دادند و موجب پیدایش حباب‌های بسیاری در فضای فوتبال اروپا شدند.
پاری‌سن‌ژرمن امروز، تحت تاثیر تمام آن چیزی است که ناصر الخلایفی با تفکرات فانتزی خود در پارک دو پرنس ایجاد کرد و موجب آن شد تا راه و مسیر پاریسی‌ها به طور کل تغییر کند و آنها خود را زیر بار فشار روانی خودساخته‌ای قرار دهند که هرگز بر رویشان قرار نداشت! کسی هنوز نمی‌داند الخلایفی قهرمانی در اروپا را برای چه می‌خواهد، او خواهان اعتبار است یا درآمدزایی؟ ایجاد تاریخچه یا قرار گرفتن در بورس بزرگان؟!
سکان PSG در دستان مردی است که در صورت شکست برابر منچستریونایتد در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، رسما تمام برنامه‌های مدیران متمول این باشگاه به بن‌بست خواهد رسید و تغییر روند یا حتی تغییراتی بزرگ در کادر مدیریتی آنان ایجاد خواهد شد، چرا که دیگر حتی خود الخلایفی هم حوصله ادامه دادن این شرایط را ندارد و بیش از این نمی‌خواهد شکست را بپذیرد.
بخش عمده‌ای از مشکلات پاری‌سن‌‌ژرمن، امروز مربوط به آن است که در این باشگاه هرگز تلاشی از سوی بازیکنان بزرگ جهان‌ برای پوشیدن پیراهن‌شان صورت نمی‌گیرد تا به شکلی کاملا نامعقول، ثروت هنگفت مدیر قطری PSG تبدیل به جاذبه‌ای برای بازیکنان بزرگ شود و پارک تفریحی دو پرنس شکل بگیرد.
مارکو وراتی در چند فصل گذشته یکی از بزرگ‌ترین ‌هافبک‌های دنیا محسوب می‌شد، ادینسون کاوانی یکی از مهاجمان برتر جهان به حساب می‌آمد، نیمار در جمع سه بازیکن برتر جهان قرار داشت و تیاگو سیلوا روزگاری یکی از برترین مدافعان جهان به حساب می‌آمد! اما در آخر سرنوشت آنها چه شد؟! جز اینکه آرام‌آرام به فراموشی در ذهن مخاطبان مبتلا شوند و از صحنه اول برترین‌ها کنار بروند؟!
به نظر می‌رسد در پاریس، نام‌ها در بدو ورود خود به دروازه این شهر، جایگاهی مشخص دارند، نیازی به اثبات و تلاش نیست و به همین دلیل سندرم تنبلی ستارگان PSG را در خود می‌میراند‌ تا دیگر تفریحگاه پاریس بدل به نمایشگاه عتیقه‌جات کلکسیونی شود!

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *