یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸-Sunday 21 April 2019
  • بهمن ۱۷, ۱۳۹۷
  • ۰
شناسه مطلب: 10393


افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی کفش

ایسنا- میزان تولید و اشتغال در صنعت کفش در مقایسه با سال گذشته به ترتیب حدود ۵۰ و ۲۰ درصد کاهش داشته است. عضو هیات‌مدیره جامعه صنعت کفش ایران با بیان این خبر گفت: این در حالی است که اگر تمام واحدهای تولیدی با ۱۰۰ درصد ظرفیت خود مشغول به کار شوند، این صنعت قادر به افزایش ۴۰ درصدی نیروی انسانی خود خواهد بود. علی لشکری با اشاره به افزایش ۱۵۰ درصدی قیمت مواد اولیه تولید کفش، تصریح کرد: این در حالی است که قیمت فروش محصولات تولید شده نسبت به اوایل سال متوسط ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.
این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در ادامه افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه، کاهش قدرت خرید مردم و کاهش تقاضا، تداوم وجود قوانین دست و پاگیر، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های خلق‌الساعه، مشکلات ناشی از ضوابط ثبت‌سفارش و ترخیص کالا از گمرک و ضرورت برگشت ارز حاصل از صادرات را از جمله مشکلات و چالش‌های صنعت کفش عنوان کرد. به گفته وی ۲۰ تا ۵۰ درصد مواد اولیه تولید کفش وارداتی است، اما با توجه به اینکه تنوع تولید انواع پاپوش زیاد است، مقدار دقیق آن مشخص نیست.
عضو هیات‌مدیره جامعه صنعت کفش ایران همچنین عرضه ناکافی و قطره‌چکانی مواد اولیه در بورس کالا از سوی پتروشیمی‌ها را یکی دیگر از مشکلات این صنعت عنوان و اظهار کرد: برای حل این مشکل در حال حاضر بسته حمایت از رقابت‌پذیری صنایع پایین‌دستی از سوی اتاق بازرگانی ارائه شده و در دستور کار شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی است. لشکری همچنین خاطرنشان کرد که اجرای ناقص قانون مالیات بر ارزش افزوده و عدم ارائه فاکتورهای رسمی از سوی فروشندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان شناسنامه‌دار را دچار مشکل کرده است.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *