مدیر بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر گفت: در طول برگزاری جشنواره، هفت روز نمایش فیلم خواهیم داشت و هر روز شاهد نمایش فیلم‌ها در سه سانس خواهیم بود.
عماد حسینی مدیر بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با اشاره به اینکه در طول برگزاری جشنواره هفت روز نمایش فیلم خواهیم داشت، گفت: طی هفت روز نمایش فیلم، هر روز شاهد نمایش فیلم‌ها در سه سانس خواهیم بود. یک سانس به نمایش فیلم‌های مستند اختصاص یافته که شامل فیلم- پرتره‌هایی از هنرمندان تجسمی است، یک سانس نمایش فیلم داستانی خواهیم داشت و سانس دیگر نیز به برگزاری نشست نقد و بررسی اختصاص دارد.
او بیان کرد: سه روز نخست برگزاری بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به بحث سینما و نقاشی اختصاص دارد و نشست‌های نقد و بررسی نیز به نقد فیلم‌های خارجی می‌پردازد که اصطلاحا می‌توان آنها را فیلم‌های نقاشانه دانست چرا که نقاشی در شکل‌گیری این فیلم موثر بوده و کارگردان آثار با نگاه به نقاشی، فیلم خود را خلق کرده‌ است.
حسینی درباره آثاری که در چهار روز پایانی بخش سینمای تجسمی به نمایش در‌می‌آید، بیان کرد: در روزهای پایانی، تمرکز بیشتر روی فیلم‌های مستند ایرانی است و نشست‌هایی با حضور هنرمندانی که فیلم‌ها درباره آنها ساخته شده برگزار می‌شود. البته برخی از این فیلم‌ها درخصوص هنرمندان درگذشته است که نشست‌های تخصصی با حضور دوستان این هنرمندان برجسته برگزار خواهد شد. در عین حال کارگردانان فیلم‌ها نیز در این نشست‌ها حضور خواهند داشت.
مدیر بخش سینمای تجسمی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر تصریح کرد: از آنجا که این بخش رقابتی نیست از این رو آثار را با توجه به شناختی که نسبت به حوزه داشتیم، انتخاب کردیم و فیلم‌های شاخص و خوب در این بخش به نمایش در خواهند آمد. بنا بر این گزارش، بخش فیلم یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.
مارگوت رابی در نقش باربی
واشنگتن‌تایمز- کمپانی «برادران وارنر» و «مَتِل» دیروز اعلام کردند که ‌مارگوت رابی‌ در نقش «باربی» عروسک که برای اولین بار فیلم سینمایی آن ساخته می‌شود ایفای نقش خواهد کرد.
‌مارگوت رابی‌ هنرپیشه ۲۸ ساله فیلم موفق «من، تونیا» همچنین همکاری تهیه این فیلم را تحت شرکت خودش با عنوان «لاکی چَپ» برعهده خواهد داشت.
عروسک «باربی» اولین بار در سال ۱۹۵۹ در نمایشگاه اسباب‌بازی در شهر نیویورک به نمایش درآمد.
مارگوت رابی در مورد بازی در این فیلم گفت: «معتقدم این فیلم تاثیری فوق‌العاده مثبت بر کودکان و مخاطبان جهانی خواهد گذاشت. این هنرپیشه نامزد اسکار همچنین در فیلم جدید «بازگشت مِری پاپینز» و «جوخه انتحار» ایفای نقش کرده است. هنوز عنوان رسمی و تاریخی برای انتشار این فیلم اعلام نشده است.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *