شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸-Saturday 20 April 2019

تیم ملقب به شاهین آسیا برای چهارمین قهرمانی‌اش در آسیا آماده می‌شود‌.
عربستان ضمن ارائه یک بازی برتر در اولین گام دوره اخیر جام ملت‌های آسیا با نتیجه چهار بر صفر مقابل کره‌شمالی به برتری رسید تا برای مدعیان خط و نشان بکشد‌. این برتری برای هواداران تیم عربی نوید آینده بهتر را می‌دهد؛ چه اینکه باد آمار و تاریخ در جهت موافق آرزوهای آنها می‌وزد‌. پیش از این عربستان در آخرین باری که در بازی اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا با چهار گل پیروز شد در نهایت به مقام قهرمانی رسید‌. علاوه بر این، با پیروزی اخیر به احتمال بسیار زیاد، قهرمان سابق آسیا از گروهش صعود می‌کند‌. در واقع عربستان از وقتی برای اولین بار در سال ۱۹۸۴ در جام ملت‌های آسیا شرکت کرد، هر گاه از مرحله گروهی بالا آمده تا فینال پیش رفته است‌.
تدارکات مناسب و قدرت در سمت چپ، نقاط قوت تیم پیتزی
اگر از دایره آمار خارج شویم و حال فعلی را ملاک قرار دهیم، متوجه قدرت تیم پیتزی در سمت چپ منطقه تهاجمی می‌شویم؛ جایی که اکثر حملات این تیم شکل گرفت‌. عربستان در اکثر دقایق بازی مالک توپ و میدان بود و البته کره‌شمالی هم اصلا در حد و اندازه‌های یک تیم حاضر در جام ملت‌های آسیا نشان نداد‌. بخشی از قدرت عربستان به خاطر تدارکات مناسب و بازی‌های تدارکاتی مقابل تیم‌های بزرگی مانند برزیل است‌. آنها در چنین بازی‌هایی مقابل تیم اصلی قدرت‌های بزرگ فوتبال دنیا، ترس را کنار گذاشته و اعتماد به نفس خاص بازیکنان مقابل کره‌شمالی هم ناشی از بازی‌های تدارکاتی قبل از جام بود‌.
سیل مصدومان
اما نقطه تاریک عربستان، شیوع مصدومیت در بین بازیکنان اصلی است‌. پس از نرسیدن دو بازیکن اصلی تیم به رقابت‌ها به خاطر مصدومیت، الشهرانی و البیشی هم در دقایق پایانی بازی مقابل کره‌شمالی مصدوم شدند و شاید به بازی بعدی مقابل لبنان نرسند‌. در این صورت دست پیتزی، سرمربی آرژانتینی تیم بیش از پیش خالی خواهد شد‌. قهرمان سه دوره جام ملت‌های آسیا با وجود پیگیری برنامه توسعه فوتبال، هنوز به لحاظ نیروی انسانی در مضیقه قرار دارد و به همین دلیل نیمکت تیم کفاف پر کردن جای خالی نفرات اصلی را نمی‌دهد‌. دو دوره متوالی حذف در مرحله گروهی برای تیمی که بین سال‌های ۱۹۸۴ تا ۲۰۰۷ در شش فینال از هفت فینال جام ملت‌های آسیا حضور داشته و سه بار قهرمان شده، لکه ننگ بزرگی است و شاید نتایج خوب امسال باعث پاک شدنش شود‌.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *