یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸-Sunday 21 April 2019

BBC- رهبر کره‌شمالی دیروز در پایان دیدار از چین به سوی کشورش حرکت کرد. برخی منابع خبری انگیزه این سفر را تبادل‌نظر رهبران دو کشور در آستانه دیدار رهبر کره‌شمالی و رییس‌جمهوری آمریکا دانسته‌اند.
خبرگزاری‌های بین‌المللی به نقل از شاهدان عینی در پکن دیروز گزارش کردند که چند خودرو که قاعدتا حامل رهبر کره‌شمالی و همراهانش بود از مهمانسرای دولتی خارج و عازم ایستگاه مرکزی راه‌آهن این شهر شده که نشان می‌دهد که کیم جونگ‌ اون و همراهانش در پایان دیدار از چین، عازم بازگشت به کشور خود هستند.
شماری از مقامات ارشد حزب، دولت و ارتش کره‌شمالی از جمله کیم یونگ- چول، که از او به عنوان مشاور ارشد کیم جونگ‌ اون در امور خارجی نام برده می‌شود، در این سفر کیم جونگ‌ اون و همسرش را همراهی کرده‌اند. ژنرال سابق کیم یونگ چول، نایب رییس کمیته مرکزی حزب کارگران کره در امور ارتباط با کره‌جنوبی است که در جریان ارتباط بین کره‌شمالی با کره‌جنوبی و ایالات متحده نقشی عمده به او محول شده است.
منابع کره‌شمالی و چین در مورد دلیل این دیدار و محتوای مذاکرات رهبران دو کشور خبری منتشر نکرده‌اند، اما خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی گفته که کیم و شی به مدت یک ساعت با هم گفت‌وگو کردند. این چهارمین سفر رهبر کره‌شمالی به چین است. یک تحلیلگر چینی آشنا به امور کره‌شمالی گفته است که محور اصلی گفت‌وگوهای دو رهبر را به احتمال زیاد دیدار آینده کیم جونگ‌ اون با دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا تشکیل داده است.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *