شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸-Saturday 20 April 2019

ایران هیچ وقت در دومین بازی‌های خود در جام ملت‌ها شکست نخورده است‌.
تیم ملی فوتبال ایران پس از برد پنج بر صفر در برابر یمن، خود را برای دومین رقابت آماده می‌کند‌. جدال شاگردان کی‌روش این بار در برابر ویتنام خواهد بود؛ تیمی که در نخستین مسابقه خود در حالی که دو بار از عراق پیش افتاده بود، با نتیجه سه بر دو شکست خورد‌. تیم ملی ایران در حالی این رقابت را برگزار می‌کند که هیچ وقت در دومین مسابقه خود در جام ملت‌ها شکست نخورده است‌. هفت برد و شش مساوی حاصل کار ایران در ۱۳ حضور قبلی خود در دیدار دوم بوده است‌.
در این ۱۳ بازی با اینکه هیچ وقت شکستی به ارمغان نیامده اما اکثر اوقات چالش‌های دشواری حاصل شده است‌. تیم ملی چین هم بیشترین رقیب تیم ملی در دیدارهای دوم بوده است‌.
به دست آمدن مقتدرانه‌ترین برد مقابل یمن جنوبی، تساوی بدموقع مقابل چین در جام ۸۰ و گره خوردن کار در شبی که بازیکنان از حمله موشکی عراق به ایران خبردار شدند، تساوی ناامید‌کننده مقابل امارات با هدایت والری لوبانوفسکی در سال ۱۹۹۲ و فراهم شدن مقدمات تنها حذف از مرحله گروهی، برد ارزشمند و روحیه‌بخش مقابل تایلند پس از باخت به عراق در بازی ابتدایی و تساوی ناامید‌کننده در جام ۲۰۰۰ مقابل همین تیم، درگیری فیزیکی بداوی و رحمان رضایی و گل دقیقه ۹۴ نصرتی که ما را از باخت نجات داد، کامبک مقابل چین با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی که از باخت دو بر صفر تساوی ۲-۲ ساخت و پیروزی‌های یک بر صفر مقابل کره‌شمالی و قطر با گل‌های انصاری‌فرد و آزمون شمایی کلی از بازی‌های دومی است که در جام ملت‌ها انجام داده‌ایم‌؛ دیدارهایی که به باخت منجر نشده اما جنجال‌ها و مشکلات فراوانی را به دنبال داشته است‌.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *