سرمربیان بزرگ و پرافتخاری در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ حضور دارند‌.
در حالی که دیروز دور اول گروه جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به پایان رسید، سایت AS در یک گزارش به هفت سرمربی برجسته این جام پرداخت که نام کارلوس کی‌روش نیز در این میان دیده می‌شود‌.
اسون گوران اریکسون هدایت فیلیپین را در آگوست ۲۰۱۸ بر عهده گرفت
او یکی از سرمربیان بنام دهه نخست قرن ۲۱ بود‌. او پنج سال هدایت تیم‌ ‌ملی فوتبال انگلیس را بر عهده گرفت و همچنین سرمربی بنفیکا و منچسترسیتی نیز بود‌. سرمربی سوئدی آگوست گذشته به فیلیپین رفت تا هدایت این تیم را برای جام ملت‌های آسیا بر عهده گیرد‌.
کارلوس کی‌روش؛ ۷ سال موفق در ایران
سرمربی‌ای که هدایت رئال مادرید را در فصل ۲۰۰۴- ۲۰۰۳ بر عهده داشت، هفت سال است که مربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران است‌. او توانست برای نخستین بار دو دوره پیاپی تیم‌ملی را راهی جام‌جهانی کند‌. در جام‌جهانی روسیه، ایران در گروهی که اسپانیا و پرتغال نیز حضور داشتند، نزدیک به صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی بود‌.
پائولو بنتو با کره‌جنوبی هنوز نباخته است
سرمربی پرتغالی پس از یک دوره کوتاه‌مدت در تیم دانگ دای چین در آگوست ۲۰۱۸ با تیم‌ ‌ملی کره‌جنوبی قرارداد امضا کرد‌. او پس از این تاریخ در هشت بازی هدایت تیم‌ ‌ملی کره را بر عهده داشت و توانست چهار پیروزی و چهار تساوی به دست آورد‌. بیشترین موفقیت بنتو در تیم اسپورتینگ رخ داد‌.
مارچلو لیپی؛ قهرمان جهان، سرمربی چین
او بدون شک پرافتخارترین و برجسته‌ترین سرمربی حال‌ حاضر جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ است‌. از قهرمانی‌های برجسته سرمربی ایتالیایی می‌توان به فتح لیگ قهرمانان اروپا با یوونتوس در سال ۱۹۹۶ و جام‌جهانی ۲۰۰۶ به همراه تیم‌ ‌ملی ایتالیا اشاره کرد‌. لیپی پس از آخرین دوران حضورش در تیم‌ ‌ملی (بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۰) به چین رفت تا هدایت گوانگژو اورگرانده را بر عهده گیرد‌. در این تیم توانست سه قهرمانی در لیگ به دست آورد و در سال ۲۰۱۳ با این تیم فاتح لیگ قهرمانان آسیا شود‌. پس از این موفقیت هدایت تیم‌ ‌ملی چین را بر عهده گرفت که نتوانست به جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه صعود کند‌.
هکتور کوپر پس از جام‌جهانی به ازبکستان رفت
سرمربی آرژانتینی نزد هواداران اسپانیایی شناس است‌. او هدایت مایورکا، والنسیا، رسینگ سانتاندر و رئال بتیس را بر عهده داشت‌. همچنین سرمربی تیم‌های بزرگی همچون اینتر بود‌. کوپر در سال ۲۰۱۵ هدایت تیم‌ ‌ملی مصر را بر عهده گرفت و توانست این تیم را راهی جام‌جهانی ۲۰۱۸ کند‌. سرمربی آرژانتینی پس از جام‌جهانی با تیم‌ ‌ملی ازبکستان قرارداد امضا کرد‌.
آنتونیو پیتزی هدایت تیم‌ ‌ملی عربستان را پس از موفقیت تیم‌ ‌ملی شیلی بر عهده گرفت
سرمربی آرژانتینی در اواخر سال ۲۰۱۷ به عربستان آمد تا هدایت این تیم را برعهده گیرد‌. این اتفاق پس از قهرمانی‌اش با تیم‌ ‌ملی شیلی در کوپا آمه‌ریکا رخ داد‌. پیتسی که در آرژانتین متولد شده است، به عنوان بازیکن برای تیم‌ ‌ملی اسپانیا به میدان رفت‌. او در این کشور هدایت والنسیا را بر عهده داشت‌.
آلبرتو زاکرونی هدایت امارات میزبان را بر عهده دارد
او یکی از برجسته‌ترین سرمربیان فوتبال ایتالیاست‌. زاکرونی هدایت تیم‌هایی همچون یوونتوس، میلان، اینتر و لاتزیو را بر عهده داشت‌. این نخستین تجربه سرمربی ایتالیایی در جام ملت‌های آسیا نیست‌. او در سال ۲۰۱۱ هدایت ژاپن را بر عهده داشت و با این تیم عنوان قهرمانی را به دست آورد‌. سرمربی ایتالیایی در سال ۲۰۱۷ با تیم‌ ‌ملی امارات قرارداد امضا کرد‌.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *