چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸- Wednesday 22 May 2019
  • دی ۱۹, ۱۳۹۷
  • ۰
شناسه مطلب: 3954


اخبار صفحه ۲

قاسمی در واکنش به تحریم جدید اروپا:
ایران در پاسخ به اتحادیه اروپا در چارچوب عمل متقابل اقدام می‌کند
ایلنا- سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اقدام اتحادیه و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد. بهرام قاسمی ضمن محکومیت تصمیم غیرمنطقی و تعجب‌‌‌برانگیز اتحادیه اروپا که بر پایه اتهامات بی‌‌پایه و اساس، چند تبعه ایرانی را مورد تحریم قرار داده است، این اقدام را نشانه عدم صداقت کشورهای اروپایی در مبارزه با تروریسم خواند و گفت: اتحادیه اروپا به جای قرار دادن نام گروه‌های تروریستی و جنایتکاری همچون منافقین و الاحوازیه در فهرست تحریم خود، آنان را در اقدامات ضدانسانی و تروریستی خود آزاد گذارده و حتی تحت حمایت خود قرار می‌‌دهد اما جمهوری اسلامی ایران را که پرچمدار مبارزه با تروریسم در منطقه بوده و اروپا امنیت خود را مدیون آن است، مورد اتهام قرار می‌‌دهد. وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.

آیت‌الله جنتی:
اموال مفسدان اقتصادی باید به نفع قشر ضعیف جامعه مصادره شود
انتخاب- آیت‌الله احمد جنتی رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز که مردم می‌بینند با مفسدین برخورد می‌شود و ادامه نیز داشته و اموال نامشروع بسیاری به نفع کشور مصادره و حجم آن هر روز بیشتر می‌شود، این اموال باید به نفع قشر ضعیف جامعه مصادره و برای آنها هزینه شود.انقلاب اسلامی دو نیاز اساسی دارد که می‌تواند حلال سایر مشکلات کشور هم بشود؛ یکی شناخت دقیق امام(ره) و دوم تربیت نیروهایی در تراز انقلاب اسلامی و انسان‌سازی، تا آینده و تداوم انقلاب تضمین شود. رییس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فتنه‌های گذشته و پیش روی انقلاب اسلامی بر تمرکز دشمن روی تضعیف اعتقادات و باورهای دینی مردم در این فتنه‌ها تاکید کرد و افزود: اگرچه امروز مشکلات معیشتی وجود دارد و شکل جهانی هم داشته، اما دشمنان ما مثل آمریکا، غربی‌ها و سعودی‌ها روی این مساله متمرکز شده‌اند که به وسیله این مشکلات ارزش‌ها و مسائلی مثل حجاب و دین را مورد هجمه خود قرار دهند و امروز میدان جنگ همین جاست و رزمندگان انقلاب باید در این مساله وارد میدان شوند.

دادستان کل کشور‌:
بحث فیلتر کردن را یک بحث انحرافی می‌‌دانم
فارس- دادستان کل کشور تاکید کرد: بحث فیلتر کردن را یک بحث انحرافی می‌‌دانم. بحث اساسی این است که فضای مجازی را سالم کرده و آسیب‌ها را بشناسیم. منتظری در مورد صحت و سقم فیلتر اینستاگرام گفت: بحث فیلتر کردن برخی شبکه‌‌ها و کانال‌‌ها و پیام‌‌رسا‌ن‌ها حساس و مهم است. تا حرف از فیلتر کردن به میان می‌‌آید، هر کسی اظهارنظر می‌‌کند ولی حرف ما روشن است و اعتقاد داریم باید این شبکه‌‌ها مدیریت شود‌. اگر می‌‌‌توانید از لحاظ فنی کاری کنید که اینستاگرام و تلگرام و هر گرام دیگری بتواند بدون آسیب زدن به اخلاق مردم خدمت‌‌رسانی کند، این کار را انجام دهید. وی افزود: وقتی می‌‌‌بینیم در کشور ما جوانان آنقدر توانمند هستند که در عرصه‌‌‌های مختلف دنیا را شگفت‌‌زده می‌‌کنند، آیا این جوانان نمی‌‌توانند در ارتباط با ایجاد یک فضای مجازی سالم، فعالیت ‌‌کنند در حالی که اعتقاد داریم قطعا می‌‌توانند. این مقام عالی قضایی اضافه کرد: شورای عالی فضای مجازی مصوباتی داشته است که این مصوبات باید اجرا شود. بخشی از مصوبات شورای عالی فضای مجازی هنوز اجرا نشده است. منتظری تاکید کرد: بحث فیلتر کردن را یک بحث انحرافی می‌‌دانم. بحث اساسی این است که فضای مجازی را سالم کرده و آسیب‌ها را بشناسیم.

سخنگوی هیات رییسه مجلس :
اسناد مالیِ دیوارکشی مجلس موجود است
ایسنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: مجری هیچ برنامه‌ای احضار نشده است و ما به خودمان اجازه نمی‌دهیم که کسی را احضار کنیم و جای سوال دارد که برخی افراد به این موضوعات دامن می‌زنند. بهروز نعمتی در حاشیه جلسه علنی مجلس درباره هزینه‌های زیاد دیوارکشی در اطراف مجلس‌ گفت: این موضوع به هیچ‌وجه صحت ندارد و اسناد آن موجود است و اگر کسی بخواهد، می‌تواند این موضوع را بررسی کند. وی تاکیدکرد: مجلس قبلا دارای شرایط حفاظتی و حساس بود اما هم‌اکنون تبدیل به شرایط حیاتی شده و دیوارکشی دست ما نیست، بلکه نهادهای امنیتی و ستاد کل فرماندهی معظم کل قوا و دستگاه‌های مجری در این زمینه شرایط را تعیین می‌کنند. نعمتی در ادامه درباره گفت‌وگوی روز گذشته یکی از اعضای هیات رییسه مجلس در مورد اینکه علی ضیاء به دلیل برنامه فرمول یک به مجلس فراخوانده شده است، گفت: اگر قرار است اخبار جلسات هیات رییسه مجلس به بیرون درز پیدا کند، حتما باید سخنگوی هیات رییسه این اخبار را اعلام کند. سخنگوی هیات رییسه مجلس افزود: در جلسه‌ای که اخیرا با رییس سازمان صدا‌و‌سیما و معاونانش داشتیم، برخی از نمایندگان از نوع رفتار برخی افراد در صدا‌و‌سیما گله کردند اما مجری هیچ برنامه‌ای احضار نشده و ما به خودمان اجازه نمی‌دهیم که کسی را احضار کنیم و جای سوال دارد که برخی افراد به این موضوعات دامن می‌زنند.

انتقاد کدخدایی از لایحه بودجه:
اعداد و ارقام شفافیت لازم را ندارد
خبرآنلاین- سخنگوی شورای نگهبان گفت: درباره بودجه متاسفانه اشکالات متعددی وجود دارد، به ویژه آنکه آنطور که باید و شاید در بیان اعداد و ارقام شفافیت لازم وجود ندارد. عباسعلی کدخدایی در حاشیه جلسه شورای نگهبان با اشاره به بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: درباره بودجه متاسفانه اشکالات متعددی وجود دارد، به ویژه آنکه آنطور که باید و شاید در بیان اعداد و ارقام شفافیت لازم وجود ندارد؛ موضوعی که اخیرا هم در رسانه‌ها مطرح شده است. وی با تاکید بر اینکه وظیفه دولت و مجلس است که شفافیت لازم را در بودجه ایجاد کنند، افزود: نکات و ایراداتی که شورای نگهبان در سال‌های گذشته به لایحه بودجه وارد دانسته، باید از سوی دولت و مجلس برطرف شود و تقاضای ما این است که با توجه به اشکالاتی که در سال‌های گذشته به لایحه بودجه داشتیم، نمایندگان این لایحه را با دقت بیشتری بررسی و تصویب کنند. کدخدایی افزود: یک اشکال کلی دیگری که وجود دارد این است که شورای نگهبان همیشه از لحاظ مدت زمان بررسی لایحه بودجه در مضیقه است و فرصت ۲۰ روزه برای بررسی و اظهارنظر کافی نیست. سخنگوی شورای نگهبان ابراز امیدواری کرد: دولت و مجلس در سال‌های آینده به گونه‌ای عمل کنند تا این شورا بتواند در زمان محدودی که برای بررسی لایحه بودجه دارد، استفاده کند و این فرصت را از شورای نگهبان نگیرند. کدخدایی همچنین با اشاره به عضویت و آغاز به کار آیت‌الله آملی‌لاریجانی در شورای نگهبان گفت: خوشبختانه آیت‌الله لاریجانی در ۲۰ سال گذشته در مناصب مهمی حضور داشته و قبلا نیز حضور وی را در شورای نگهبان تجربه کرده بودیم. سخنگوی شورای نگهبان در پایان افزود: آیت‌الله آملی لاریجانی در سمت ریاست قوه قضاییه ایفای نقش کرده و اکنون که در شرف اتمام مسوولیتش در آن قوه است، خوشحالیم که دوباره در شورای نگهبان حضور دارند. امیدواریم امور شورا با حضور وی پیشرفت بیشتری داشته باشد.

لطفا برای دریافت فایل روزنامه به آرشیو روزنامه و یا وبسایت جــــار یا پیشخوان مراجعه نمائید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *