شناسه خبر : 45356  |  لینک کوتاه:

چرا قیمت‌ها پایین نمی‌آید

به گفته برخی کارشناسان، پایین نیامدن قیمت‌ها در بازار بعد از ارزان شدن دلار ناشی از ضعف دستگاه‌های نظارتی است‌. در همین رابطه رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان استان کرمانشاه با اشاره به اینکه طی چند ماه اخیر و با گران شدن دلار قیمت تمامی اجناس حتی آنهایی که وارداتی نبودند هم بالا رفت، افزود: افزایش قیمتی که در بازار شاهد بودیم چندان با بالا رفتن قیمت دلار متناسب نبود و قیمت برخی کالاها بسیار بیشتر از حد انتظار بالا رفت‌. عبدالرضا یاری افزود: در آن زمان بهانه همه برای افزایش قیمت‌ها گرانی دلار بود و اکنون مردم توقع دارند با کاهش قیمت دلار، دوباره قیمت کالاها پایین آید‌.
رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده استان کرمانشاه درباره دلیل پایین نیامدن قیمت‌ها اظهار کرد: تولیدکنندگان و فروشندگان طبیعتا در چنین شرایطی در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند‌. بنابراین در این شرایط دستگاه‌های نظارتی باید پای کار بیایند و برخورد با گران‌فروشی را در دستور کار داشته باشند‌.
وی از ضعف دستگاه‌های نظارتی در این زمینه یاد کرد و به ایسنا گفت: این دستگاه‌ها هیچ کار کارشناسی روی قیمت اجناس در بازار ندارند که ببینند تاثیر گرانی دلار بر بالا رفتن قیمت‌ها تا چه اندازه بوده و اکنون قیمت‌ها باید چقدر پایین آید‌.
به گفته رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کننده استان کرمانشاه، تا زمانی که چنین کارشناسی روی قیمت‌ها در بازار صورت نگیرد، امکان تشخیص گران‌فروشی وجود ندارد و برخوردهای موردی و مقطعی نیز پاسخگو نخواهد بود‌. در این شرایط مصرف‌کنندگان که باید پول بیشتری بابت خرید اقلام مورد نیاز خود بپردازند، ضرر اصلی را می‌بینند‌. وی خواستار ورود جدی دستگاه‌های نظارتی جهت بررسی قیمت‌ها در بازار شد و اظهار کرد: ورود به بازار باید بر اساس کار کارشناسی و نه برخورد قهری باشد‌.

برای دریافت فایل پی دی اف (PDF) روزنامه به صفحه آرشیو روزنامه جهان صنعت مراجعه نمائید. 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *