شناسه خبر : 15964  |  لینک کوتاه:

جعبه سیاه

نصب دوربین و شنود در خانه وزیر نیرو!

محمدرضا ستوده- مدتی است به خاطر مشغله‌های داخل تحریریه فرصت نمی‌شود به کار اصلی خودم بپردازم. اما حرف جناب وزیر نیرو باعث شد تمام کار و بارهایم را تعطیل کنم و به سرعت جعبه‌سیاه را باز کنم. آقای اردکانیان گفته‌اند: چینی‌ها با یک وعده هم سیرند. ما زیاد غذا می‌خوریم و لباس می‌پوشیم. اما به این مقدار بسنده نکرده و در ادامه گفته است: ما بیشتر از متوسط کشورهای صنعتی و توسعه‌یافته غذا می‌خوریم، بیشتر می‌پوشیم و سرانه مسکونی بالاتری داریم، در مقابل احساس رضایتمندی و خوشبختی‌مان هم یک‌صدم است.
قصد ندارم وزیر نیرو را مسخره کنم یا به خاطر این حرف به او حمله کنم. اگر ایشان احساس می‌کنند که ما داریم زیاد می‌خوریم اما خودشان کم می‌خورند، مشکل خودشان است و من از همین‌جا به ایشان اعلام می‌کنم که شما هم بخور!
اما پیشنهاد من این است که برای روشن شدن این موضوع وزارت اطلاعات دست به یک تحقیق نامحسوس بزند تا مشخص شود دقیقا چه کسانی زیاد می‌خورند و زیاد می‌پوشند.
برای شروع چند دوربین مدار‌بسته و دستگاه شنود در منزل وزیر نیرو و روزنامه «جهان‌صنعت» و خانه‌های کارکنان این روزنامه نصب شود. سپس میزان خورد و خوراک وزیر نیرو و اعضای خانواده‌اش و کارکنان روزنامه «جهان صنعت» در بازه زمانی یک ماه مورد بررسی قرار ‌گیرد تا ببینیم آن کسانی که زیاد می‌خورند دقیقا چه کسانی هستند. سپس دادستانی تهران لطفا به مساله ورود کند و مامورانش با حکم دادستانی به طور ناگهانی به منازل وزیر نیرو و بچه‌های «جهان صنعت» وارد شوند و کمد لباس وزیر و اعضای خانواده‌اش را مُهر و موم کنند و به میدان اصلی شهر بیاورند. از آن طرف کمد لباس‌های ما هم آورده شود و در مقابل چشم همه مردم کمد را باز کنند تا معلوم شود چه کسانی زیاد لباس می‌پوشند.
در مرحله بعدی سازمان ثبت اسناد متراژ خانه اعضای هیات دولت و اعضای «جهان صنعت» را همزمان در رسانه‌ها اعلام کند تا تکلیف سرانه مسکن هم مشخص شود.
در آخر برای محکم کاری از کارکنان «جهان‌صنعت» و اعضای خانواده وزیر نیرو یک آزمایش خون گرفته شود و میزان ویتامین، پروتئین، آهن و کلسیم خون همه‌‌مان گرفته شود و نتیجه آن در خبر ساعت ۲۱ اعلام شود.
برای محکم‌کاری بیشتر می‌توان میزان تولید زباله منزل وزیر نیرو با منزل ما را نیز با هم مقایسه کرد!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *