صفحه نخست ورود اعضاء ثبت نام ویژه نامه ها شناسنامه روزنامه تماس با ما         |          دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۷   Monday 23 July 2018
کانال تلگرام جهان صنعت

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام

آرشیو نسخه PDF
ویژه نامه‌های جهان صنعت


۰۱

مرداد
۱۳۹۷
شمـاره


اخبار آنلاین
براساس یک گزارش، استیو بنن، مشاور سابق پرمناقشه دونالد ترامپ قصد دارد بنیادی را در اروپا به نام بنیاد «جنبش» به منظور به راه انداختن یک قیام راست‌گرا راه‌اندازی کند‌‌.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، پایگاه دیلی‌بیست گزارش داد: استیو بنن در نظر دارد این سازمان را به عنوان رقیب بنیاد متعلق به جورج سوروس که از زمان راه‌اندازی در سال ۱۹۸۴ تاکنون بالغ بر ۳۲ میلیارد دلار برای آرمان‌های لیبرال هزینه کرده، مطرح کند‌‌.
براساس این گزارش، این بنیاد غیرانتفاعی قرار است یک منبع محوری برای نظرسنجی، مشاوره و توصیه درباره پیام‌رسانی، هدفمندی در داده‌ها و پژوهش‌های مربوط به یک اندیشکده باشد‌‌. بنن به دیلی‌بیست گفت که متقاعد شده در سال‌های آینده شاهد پایان چندین دهه یکپارچگی در اروپا خواهد بود‌‌. او تصریح کرد: ملی‌گرایی پوپولیستی و راست‌گرا چیزی است که اتفاق خواهد افتاد‌‌. این چیزی است که حاکم خواهد شد‌‌. او تصریح کرد: شما قرار است شاهد باشید که کشورهایی به صورت انفرادی هویت‌ها و مرزهای خود را اولویت دهند‌‌. او خاطرنشان کرد: مذاکراتی با گروه‌های راست‌گرا در سراسر قاره اعم از نایجل فاراژ تا اعضای حزب جبهه ملی مارین لوپن که اخیرا نامش را به تجمع ملی تغییر داده و همینطور ویکتور اوربان، رهبر مجارستان و پوپولیست‌های لهستان داشته است‌‌.
طبق این گزارش بنیاد او احتمالا در درجه اول جایی خارج از بروکسل خواهد بود و چشم به انتخابات مربوط به پارلمان اروپا در سال ۲۰۱۹ خواهد داشت‌‌. استیو بنن به عنوان معمار کمپین ملی‌گرا – پوپولیست دونالد ترامپ و همینطور یکی از عوامل پیروزی انتخاباتی او مطرح است و به عنوان استراتژیست ارشد کاخ سفید فعالیت داشته است‌‌.
ملی‌گرایی اقتصادی او یکی از محورهای سیاست‌های ترامپ بوده هرچند که بسیاری از ایده‌های دیگر او از سوی رقبای سیاسی مورد حمله قرار گرفته است‌‌. بنن بعد از ورود جان کلی به عنوان رییس دفتر کاخ سفید با مشاوران دیگر ترامپ دچار اختلاف شد و در ماه آگوست گذشته کاخ سفید را ترک کرد‌‌.